24
styczeń 2023

Certyfikaty Partnerstwa

Nasze biuro obecne jest w największych i najbardziej efektywnych serwisach nieruchomości w Polsce.

Jako biuro nieruchomości korzystamy z największych i najbardziej efektywnych serwisów nieruchomości, m.in. z nieruchomosci-online.pl

Z początkiem czerwca 2023 r. dla mieszkańców został wyłożony projekt nowego Studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego dla Warszawy. Plany można obejrzeć na stronie internetowej miasta, jak również zostały wydrukowane w powiększeniu i są rozwieszone w budynku Zodiak (znajduje się przy ul. Chmielnej, na tyłach domów „Centrum”). Wszelkie uwagi i pytania można składać w Biurze Architektury i Planowania Przestrzennego przy Al. Jerozolimskich 44, w terminie do 29.09.2023 r.
Założeniem planu jest uporządkowanie terenów miasta, zapewnienie każdemu mieszkańcowi dostęp do niezbędnej infrastruktury, w tym środki transportu publicznego, oświatę ale też kulturę i rozrywkę. Jednocześnie nacisk kładzie na warunki klimatyczne, m.in. obniżenie temperatury w centrum miasta, wyprowadzenie ruchu kołowego samochodów prywatnych poza centrum.
Kierunek jest bardzo słuszny, jako ekolog z zamiłowania, ale także osoba mieszkająca w centrum miasta, jestem za wieloma propozycjami całym sercem. Natomiast materiał od samego początku wzbudza bardzo wiele kontrowersji i komentarzy, bowiem projekt Studium w niektórych miejscach jest sprzeczny z obowiązującymi planami zagospodarowania przestrzennego, czy wręcz uderza w prawa własności niektórych właścicieli gruntów. Dlatego wiele komentarzy dotyczy sprzeczności obecnych inwestycji, już zabudowanych gruntów, z tym co miałoby obowiązywać w najbliższej przyszłości.

Studium ma być kompatybilne z lokalnymi planami. Zgodnie z nowym prawodawstwem nastąpi zmiana, bowiem w przypadku braku planu zagospodarowania przestrzennego warunki zabudowy będą wydawane na podstawie planu ogólnego. Dlatego warto zainteresować się tematem, tego co będzie w przyszłości w Państwa okolicy.

Więcej informacji znajduje się na stronie Miasta Stołecznego Warszawy.
https://architektura.um.warszawa.pl/-/dokument-projektu-studium-materialy1

Ponadto, w Urzędzie Miasta St. Warszawy, w budynku przy Al. Jerozolimskich 44 (na piętrze -1), wyłożone zostały projekty miejscowych planów zagospodarowania przestrzennego dla:

  • południowej części Targówka Mieszkaniowego – konsultacje trwają do 21 lipca br.
  • Żerania Wschodniego w rejonie ul. Annopol
  • Białołęki, Wiśniewo, rejon ul. Kołacińskiej – konsultacje potrwają do 18 lipca br.
  • rejonu Cypla Czerniakowskiego i Kanału Piaseczyńskiego – konsultacje potrwają do 17 lipca br.
  • Placu Grzybowskiego – konsultacje kończą się już 29 czerwca br.
  • rejonu Cytadeli Warszawskiej – konsultacje trwały do 27 czerwca br.
  • północnej strony ulicy Filipiny Płaskowickiej – konsultacje trwały do 13 marca br.
  • miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego Kępy Tarchomińskiej (Białołęka), ulicy Chłopickiego (Praga Południe)

Zachęcam do czynnego udziału i zainteresowania się planami, bo dzięki temu wspólnie tworzymy nasze miasto. Renata Jeruszka

15
grudzień 2022

Wesołych Świąt

Naszym Klientom oraz wszystkim Państwu, z którymi miałyśmy w tym roku przyjemność współpracować, życzymy przede wszystkim zdrowia, odpoczynku i radości w gronie najbliższych, a w nadchodzącym roku 2023 sukcesów oraz malejącej inflacji i w związku z tym realizacji swoich planów.

Uprzejmie informujemy, że nasze biuro od 24 do 31 grudnia będzie nieczynne. Prosimy o kontakt telefoniczny lub mailowy.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij