7
grudzień 2015

Wyższy wkład własny

Od nowego roku ubiegający się o kredyt hipoteczny będą musieli mieć wyższy wkład własnych pieniędzy na zakup wymarzonego M.

zakup wymarzonego “m” z kredytem hipotecznym

Począwszy od 1 stycznia 2016 r. wzrasta wysokość wymaganego wkładu własnego z 10% do 15%. Wszyscy, którzy chcą kupić nieruchomość przy wsparciu kredytu hipotecznego, będą musieli wykazać przed bankiem, że posiadają odpowiedni wkład własny w formie gotówki.

Oznacza to, że jeśli nieruchomość będzie warta 300 tys. złotych, to z własnych środków będzie trzeba zapłacić już nie 30 tys. jak w tym roku, a 45 tys.
Dopuszczalna ma być ewentualnie forma posiadania 10% w gotówce i 5% wkładu własnego w formie papierów wartościowych lub w formie programu oszczędnościowego np. indywidualnego konta emerytalnego.

Uwaga, nasz wkład własny będzie stanowić zadatek. Ważne, żeby w przedwstępnej umowie sprzedaży ta kwota została udokumentowana, a sprzedający potwierdził na piśmie przyjęcie zadatku.

 

powrót »

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij